MAKÜ DE AMATÖR SPOR ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Burdur Amatör Spor Çalıştayı, Mevcut Durum Tespiti ve Gelecek Stratejilerinin Belirlenmesi’ çalıştayı 05.12.2022 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde bulunan Lavanta Tepesi Otel’de yapıldı. Çalıştaya Burdur Valisi Ali Arslantaş, Makü Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Mehmet Şimşek, Belediye Başkanları, Amatör Spor Kulüplerinin başkan ve temsilcileri, akademisyenler, antrenörler, il temsilcileri, beden eğitimi öğretmenleri ve sporcular katıldı.

               Çalıştay İstiklal Marşının okunması ile başlarken, Makü Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Atay, ASKF Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan KEMERKAYA, Makü Rektörü Prof.Dr. Adem KORKMAZ ve Burdur Valisi Ali ARSLANTAŞ çalıştay öncesi konuşmalarını yaptılar.

               Çalıştayda oluşturulan gruplar ile oturum başlarken Burdur’un amatör spordaki gelecek stratejilerinin belirlenmesi, yol haritasının çizilmesi ve bu bağlamda oluşturulan yol haritası ile, belirlenen hedefler doğrultusunda Belediyelerimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Üniversitelerimiz, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri ile paylaşıp sonuçta, amatör sporların ilimizde gelecek 10 yıldaki stratejilerini belirlenmesi hedeflendi.

Leave a Reply