U-14 LİGİNDE ŞAMPİYON BUCAK GENÇLİK SPOR

U-14 Ligi müsabakaları 28 Ocak 2023  tarihinde oynanan müsabakalar ile tamamlandı.

2 Grupta 8 takımın mücadele ettiği müsabakalar sonunda, A Grubunda Burdur Göl Spor 12 puanla birinci olurken, Burdur Makü Spor 11 puanla ikinci olarak grup müsabakalarını tamamladı.

B grubunda ise Bucak Gençlik Spor 16 Puanla grubu birinci olarak tamamlarken, Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor 13 puanla ikinci olarak tamamladı.

Statü gereği grup birincileri diğer grup İkincileri ile geçen hafta tek maç usulü yarı final müsabakaları oynadı. Müsabakalar sonunda Burdur Göl Spor Spor-Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor 1-1 berabere kalırken penaltılar sonucu Burdur Göl Spor 5-4 galip gelerek finale yükselirken, Bucak Gençlik Spor Burdur Makü Spor la normal süresi 1-1 biten müsabakada penaltılar sonucu 4-2 galip gelerek final müsabakası oynamaya  hak kazandı.

Hafta sonu oynanan üçüncülük dördüncülük müsabakasında Burdur Makü Spor la Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor karşılaştı. Müsabakayı 2-1 Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor kazanarak ligi 3 olarak tamamladı. Müsabaka sonunda Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor üçüncülük kupasını ASKF Genel Sekreteri Ömer DEMİR in elinden alırken, ligi dördüncü sırada tamamlayan Burdur Makü Spor un kupasını da Futbol İl Temsilcisi H. Can BALIM verdi.

Bu müsabakadan sonra çok çekişmeli ve zevkli geçen final müsabakası normal süresi 1-1 berabere biterken, penaltılar sonucu Bucak Gençlik Spor, Burdur Göl Spor u 5-4 yenerek U-14 Ligi şampiyonu olarak ilimizi U-14 Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

Şampiyon Kupasını ASKF Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK den alırken ikinci olan Burdur Göl Spor kupasını Futbol İl Temsilcisi H. Can BALIM ‘ın elinden aldı.

U-14 Ligine katılım sağlayan tüm takımlarımıza katılımlarından ötürü teşekkür eder, Bucak Gençlik Spor Kulübümüze Türkiye Şampiyonasında başarılar dileriz.

 

Leave a Reply