LİDERİ BELİRLEYECEK MAÇ 19 MART PAZAR GÜNÜ OYNANACAK

2022-2023 Sezonu Burdur Birinci Amatör Küme Müsabakalarını tamamlayan Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor ve Tefenni Belediye Spor müsabakalar sonunda her iki takımımız 17 Galibiyet 1 mağlubiyet alarak sezonu 51 puanla tamamladılar.

Takımlarımız lig fikstüründe oynadıkları müsabakalarda Tefenni Belediye Spor un cezası nedeni ile Burdur Gazi Atatürk Stadında oynanan ilk müsabakayı Tefenni Belediye Spor Kulübü 2-1 kazanmış, ligin ikinci devresinde Bucak İlçe stadında oynanan ikinci müsabakayı ise Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor  1-0 kazanmıştı.

2022-2023 Sezonu Amatör Liglerde Uygulanacak Esaslar Kitapçığının ilgili maddeleri gereği;

Her iki takımın puanları aynı olması ve kendi arasında oynanan müsabakalarda gol averajının eşit olması nedeni ile, genel averajdaki gol averajına bakılmaksızın her iki takım arasında lig birincisini belirleyecek tek maç eleme usulü bir müsabaka yaptırılır.” denilmektedir.

Futbol İl Tertip Komitesi 15.03.2023 Çarşamba günü saat 18:00 da yaptığı toplantı sonucu 2022-2023 Sezonu Burdur Birinci Amatör Küme Lig birincisi ve ikincisini belirleyecek müsabakanın 19 Mart 2023 Pazar Günü Saat 14:00 da tek maç eleme usulüne göre Burdur Gazi Atatürk Satdyumunda oynatılmasına; eşitliğin bozulmaması halinde 15 er dakikalık iki devre halinde uzatılmasına, yine eşitliğin bozulmaması durumunda, seri penaltı atışları ile lig birinci ve ikincisinin belirlenmesine karar vermiştir.

Bu müsabakanın sonuçlanması ile 2022-2023 Sezonu Burdur Birinci Amatör Küme Lig statüsü gereği ligi ilk dört sırada tamamlamayı garantileyen Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor-Tefenni Belediye Spor-Burdurspor ve Burdur Belediye Spor takımlarımız arasında çift devreli müsabakalar oynanacak olup müsabakalar sonunda Birinci Amatör Küme Şampiyonu belirlenecektir. Müsabaka proğramı Futbol İl Tertip Komitesince 19 Mart 2023 tarihinden sonra açıklanacaktır.

Bu bağlamda müsabakalar sonunda bir takımımız yoluna devam edecek diğer takımlarımız umutlarını gelecek sezonlara bırakacaktır.

Sonuç olarak ;Birincilik ve İkincilik müsabakası ile Play Off müsabakaları oynayacak olan tüm takımlarımıza saygı ve hoşgörünün ön planda olduğu  futbolun güzelliklerinin konuşulduğu centilmence müsabakalar dileriz.

Burdur ASKF Yönetim Kurulu

Leave a Reply