SPOR BAKANIMIZDAN İLİMİZE ZİYARET

Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın BAK bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret etti. 11 Ağustos Cuma günü Makü Stadyumunda inceleme ve ziyaretlerinin devamında, Sayın Valimiz Ali ARSLANTAŞ tarafından Valilik binasında il protokolü ve milli sporcularımız tarafından karşılanan Bakanımıza, gençlerimiz tarafından çiçek takdim edildi.

Valilik ziyaretinden sonra Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakanımız Osman Aşkın BAK 

“Burdur’un sorunlarını dinlemek ve teşekkür etmek için geldiğini belirten bakanımız talepleri dinlemek için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile sahadayız. Gençliğe ve Spora önem vererek çok büyük yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin dört bir yanını spor tesisleriyle, halı sahalarla, çim sahalarla, yüzme havuzlarıyla, Kapalı Spor Salonları ile atletizm pistleri ile ve her zaman gurur duyduğumuz büyük tesislerle, yaptığımız spor hamleleri ile Türkiye’nin dört bir yanını donattık. 10 binin üzerinde spor tesisi ile hizmet ediyoruz. Mahallelere, köylere kadar sahalar yapıyor, sporu tabana yaymak için çaba harcıyoruz.” dedi.

Daha sonra Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren futbol topu dikim atölyesini gezen bakanımıza yetkililer tarafından bilgi verildi.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın BAK Gençlik merkezinde gençlerle buluşarak sporcuların gösterilerini izleyerek faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Burdur Öğretmenevi Müdürlüğünde İlimizdeki Sivil Toplum örgütleri başkan ve temsilcileri ile buluşan bakanımız ilimizde yapımı tamamlanan spor tesisleri ve yatırımların hızla faaliyete geçmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerini belirterek ilimizden ayrıldı.

 

Leave a Reply