TÜRKİYE KUPASI ÖN ELEMEDE RAKİP KİLİS BELEDİYE SPOR

Ziraat Türkiye Kupası Ön Eleme Turu Kura Çekimi, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanımız Sayın Ali Düşmez’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Türkiye Kupasına Ön eleme grubunda katılma hakkı bulunan Bal Ligi temsilcimiz Burdur Makü Spor Kilis Belediye Spor ile eşleşti.

Müsabaka tek maç eleme usulü 17 Eylül Pazar Günü saat 14:30 da Kilis 7 Aralık Stadyumunda oynanacaktır.
Kura çekimi öncesi Konfederasyon Genel Başkanımız Ali Düşmez:

“Türkiye Kupası’nın 2012 yılından bu zamana ‘Türkiye’yi Kucaklıyor’ sloganı ile çıktığı yolda, bugün de ülkemizdeki tüm illerimizin katılımının sağlanacağı bir kura çekimi yapacağız. İlk yıllarında 32 civarında profesyonel takımın olmadığı illerden, bu yıl profesyonel takımın olmadığı il sayısı 17’lere düşmüştür.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu’muzun teveccühü ile, profesyonel takımı olmayan tüm illerin katılımı ve geçtiğimiz sezon depremden dolayı devam edemeyen iki grup haricindeki kalan 12 BAL grubunda TFF 3.Lig’e çıkamayarak BAL puan tablosunda üst sırada tamamlayan, her gruptan bir takım olacak şekilde 12 takımın da eklenmesi suretiyle, 2023-2024 Sezonunda toplamda 28 amatör takım Ziraat Türkiye Kupası’nda mücadele edecektir.” dedi.

Temsilcimiz Burdur Makü Spor a Türkiye Kupası Ön eleme maçında başarılar dileriz.

Leave a Reply