BİRİNCİ AMATÖR KÜME 28-29 EKİM DE BAŞLIYOR

2023-2024 Futbol Sezonu Burdur Birinci Amatör Küme Müsabakaları 28-29 Ekim 2023 tarihlerinde oynanacak olan müsabakalarla başlıyor.

18 Eylül 2023 Pazartesi günü ASKF toplantı salonunda kulüplerin katılımı ile ortaklaşa alınan prensip kararları doğrultusunda Fikstür çekimi ve Tertip Komitesine üye seçimleri yapıldı.

10 takımın mücadele edeceği Burdur Birinci Amatör de ligler çift devreli olarak tamamlandıktan sonra, ligi ilk dört sırada tamamlayan takımlar arasında çift devreli deplasmanlı Play Off müsabakaları oynanacaktır.

Play Off müsabakalarına birinci olan takım üç (3), Puan İkinci olan takım iki (2) puan, üçüncü olan takım bir (1) puan ve dördüncü sırada tamamlayan takım sıfır (0) puanla başlayacaktır.

Normal Lig müsabakalarını son iki sırada tamamlayan takımlar bir alt kümeye düşürülecektir.

Play Off müsabakaları sonunda Bal Ligi statüsü hükümlerine göre Bal Ligi takımı Şampiyon olup bir üst tura çıkarsa, veya son iki sırada kalıp yerel amatör küme ye düşerse Play Off müsabakalarını birinci bitiren takım, direkt Bal Ligine yükselecektir. Bal Ligini birinci veya son iki sırada bitirmez ise İl Merkezinde tek maç eleme usulü baraj müsabakası oynanacaktır.

Birinci Amatör Küme Lig Statüsü ve Fikstürü TFF onayından sonra resmiyet kazanacaktır.

                    İLK HAFTA MÜSABAKA PROĞRAMI

GÖLHİSAR SPOR                    – TEFENNİ BELEDİYE SPOR

BURDUR BELEDİYE SPOR    – ZAFER GENÇLİK SPOR

BURDURSPOR                       –  BUCAK BLD.OĞUZHAN SPOR

HACILAR GENÇLİK SPOR     – BURDUR GÖL SPOR

BURDUR ESNAF SPOR         – KILAVUZLAR GENÇLİK SPOR

Burdur ASKF ve Futbol İl Temsilciliği kulüplerimize 2023-2024 Futbol sezonunda başarılar diler.

 

Leave a Reply