AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ TAMAMLANDI.

Her yıl geleneksel olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Konfederasyonumuz işbirliği ile 09 – 15 Ekim tarihleri arasında ortaklaşa düzenlene Amatör Spor Haftası etkinlikleri ödül töreni ve banket programı ile sona erdi. 

Gençlik merkezinde yapılan törene Sayın Valimiz Türker ÖKSÜZ, Ak Parti Burdur Milletvekili Prof.Dr.Adem KORKMAZ, Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa GÜDER, İl Emniyet Müdürü Ümit BİTİRİK, Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim SERTBAŞ, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih SELİMOĞLU, Tefenni Belediye Başkanı Ümit ALAGÖZ Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan KEMERKAYA, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve Yönetim Kurulu ile kulüp idarecilerimiz ve sporcular katıldılar.

Programın açılış konuşmasını Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK yaparken etkinliklerinin her yıl ekim ayının ikinci haftasında herkesin spora kazandırılması, amatör spora teşvik edilmesi, ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürü oluşturmak amacıyla çeşitli etkinliklerle  kutlandığını belirterek  ilimizde bir çok yeni spor tesisi kazandırılmasına rağmen 2022-2023 sezonunda 420 futbol müsabakası oynandığını ve il merkezine yeni tesislerin eklenmesi gerektiğini belirtti.

Daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan KEMERKAYA konuşmasında , her yaştaki insanın spor yapabileceği bi şekilde düzenli fiziksel aktiviteler oluşturulmasına özendirmek amacıyla düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinliklerinin bu yıl 9-15 Ekim tarihleri arasında düzenlendiğini belirterek ilimizdeki tesisler ve sportif yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Burdur Valisi Türker Öksüz; “Bizler; Devlet olarak, aileler olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, hayata hazırlarken gençlerimizin sadece akademik anlamda kendilerini yetiştirmelerini değil, beraberinde sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerde yapabileceklerinin en iyisini yapmalarını istiyoruz. Bu bağlamda; bütün imkânlarımızı da bu yönde çocuklarımıza sunmak için büyük çabalar gösteriyoruz. Biliyoruz ki spor, bireyin hem beden açısından hem de ruh açısından sağlıklı olmasına katkı sunan, aynı zamanda çocuklarımızın hem hayat başarısını hem yetenek ve becerilerini geliştirmesini hem de akademik anlamda başarılarına katkı sağlayan faaliyetlerin başında geliyor.” dedi.

Konuşmacılardan sonra plaket törenine geçilerek ilimiz sporuna katkı veren idarecilerimiz antrenörlerimiz ve basın mensuplarımız ile ulusal ve uluslararası alanda yapılan müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza plaketleri takdim edildi. 

Sayın Valimiz Türker ÖKSÜZ’ün plaketini ASKF Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK takdim etti. Etkinlikler banket proğramı ile sona erdi.

Leave a Reply