YEREL LİG MÜSABAKALARI TEKRAR BAŞLIYOR

11.12.2023 Pazartesi günü MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor A.Ş. arasında oynanan Trendyol Süper Lig maçı sonrası maçın hakemi Halil Umut MELER e yapılan insanlık dışı saldırı nedeni ile Türkiye Futbol federasyonu tarafından ülkemizde oynanması gereken tüm futbol müsabakaları süresiz ertelenmiş idi.

Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu, Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Konfederasyon Genel Başkanımız Ali DÜŞMEZ “MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan maçın sonunda çıkan olaylar nedeniyle TFF Yönetim Kurulunca ilk toplantı sonunda tüm liglerde maçların süresiz ertelenmesi kararı alınmıştı. TFF Yönetim Kurulunun dün aldığı kararla 19 Aralık Salı günü tüm ligler yeniden başlayacağından, Bölgesel Amatör Lig (BAL) 19 Aralık 2023 Salı gününden itibaren takvim bozulmadan oynatılacaktır.

Buna göre ; İstanbul takımlarının oynadığı 1.Grup takımlar 19 Aralık Salı günü, 16-17 Aralık tarihlerinde oynanacak olan diğer BAL grupları ise Müsabakalarını 20 Aralık Çarşamba günü oynayacaktır.

Yerel Ligler ise müsabakalarını Futbol İl Temsilcileri ASKF Başkanlarımızla koordineli biçimde kendi takvimlerine göre yapacaklardır” açıklamasını yaptı.

Bu takvime göre Bölgesel Amatör Lig 5.Grupta mücadele eden Burdur Makü Spor 17 Aralık 2023 tarihinde Keçiborlu Belediye Spor ile deplasmanda oynayacağı müsabaka 20 Aralık Çarşamba günü saat 14:00 de Keçiborlu İlçe Stadyumunda oynayacaktır.

Futbol İl Tertip Komitesi de olağanüstü toplanarak 16-17 Aralık tarihinde oynanması gereken 1.amatör Küme müsabakalarını bir hafta kaydırarak 23-24 Aralık 2023 tarihinden itibaren fikstürün kaldığı yerden oynatılmasına karar vermiştir.

Önümüzdeki hafta oynanacak olan müsabaka programı sitemiz Haftalık Bülten bölümünde yayınlanmıştır.

Spor kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Leave a Reply