KADIN FUTBOL TAKIMIMIZ SAHAYA İNİYOR

Futbolun daha geniş kitlelere ulaştırılması, gerek tribünlerde gerekse sahadaki cinsiyet ayrımının azaltılmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Türkiye Futbol Federasyonu için Kadın Futbolu özel bir önem taşıyor. TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından yürütülen eğitim ve tanıtım çalışmaları sonucunda kısa sürede Kadın futbolunda önemli gelişmeler yaşandı. Ülkemizde de kısa sayılmayacak bir geçmişe sahip olmasına rağmen kadın futbolunun bilinirliği son yıllarda artmaya başladı. Bu noktada Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplere verdiği desteğin yanı sıra kadın futbolu alanında antrenör eğitimine, sporcuların gelişimine yönelik pek çok çalışma yürütüyor.

Bu bağlamda Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Orhan KEMERKAYA ve ASKF Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK bu sezon Profesyonel 3.Lig de mücadele edecek Kadın Futbol Takımının tanıtımında birer konuşma yaparak İlimizde kadın futbolunun gelişimi ve kadının gücünü göstermek  amacı ile Türkiye Futbol Federasyonu’ na gerekli girişimler yapılarak, İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Burdur Gençlik ve Spor Kulübünün Kadın Futbol branşının tescil işlemlerini tamamlandığı 2023-2024 Futbol Sezonunda Ocak 2024 döneminde başlayacak olan Kadınlar Profesyonel 3.Ligde mücadele edeceğini açıkladılar.

Gazi Atatürk Stadyumunda düzenlenen kadın futbol takımızın tanıtım törenine Gençlik ve Spor il Müdürü Orhan KEMERKAYA, ASKF Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK, Takım Antrenörü Saliha ATAY TOPCU, Altan ZENGİN, Yönetici Mehmet TÜRKSOY katıldılar.

Tanıtım töreninden sonra futbolculara ve basın mensuplarına baklava ikramı İl Müdürü Orhan KEMERKAYA tarafından yapıldı. Toplu halde gerçekleştirilen ilk idman dan sonra sporcular ve teknik heyet ilimizi profesyonel ligde başarı ile temsil edebilmek için büyük bir özveri ile çalışacaklarını belirttiler.

Leave a Reply