2021 – 2022 SEZONU AMATÖR FUTBOL İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
İLİMİZ PROTOKOLÜNE MİLLİ FORMAMIZ HEDİYE EDİLMEYE DEVAM EDİLİYOR
AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR
FUTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ BURDUR ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA
Bu haber 07 Şubat 2019, Perşembe 12:53 tarihinde eklendi. 47952 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ŞEKER FABRİKASI SAHASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

İlimiz Şeker Fabrikası satış işleminin durdurulması ile Fabrika alanı içerisinde bulunan futbol sahasının tahsisi konusundaki gelişmelerle ilgili Federasyonumuz spor kamuoyunu bilgilendirme gereği duymuştur.
ŞEKER FABRİKASI SAHASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

          Burdur da tesis eksikliğini gidermek için yıllardır tahsisi beklenen Burdur Şeker Fabrikası futbol sahasının yeri ayrılmasına rağmen, fabrikanın satışı gerçekleşmediği için tahsisinin çözümü yine bakanlıklar arası görüşmelere kaldı gibi anlaşılıyor.

         12.01.2019 Cumartesi günü Federasyonumuzda spor camiasını ziyaret eden Burdur milletvekilleri Bayram ÖZÇELİK, Yasin UĞUR, Ak Parti İl Başkanı Volkan MENGİ ve Teşkilatı Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz KURT, Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah ÜNAL’dan oluşan heyet, Burdur ASKF Yönetimi, Taban Birliklerimiz TÜFAD, TFFHG Derneği, il Hakem Kurulu, Saha Komiserleri Derneği başkan ve temsilcileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan KEMERKAYA ile Burdur Spor lisesi Müdürü Fethi BULUT ‘unda  konuk olarak katıldığı toplantıda, Başkanımız Nuri YILDIRIM ziyaretlerinden ötürü konuklara teşekkür ederek, ildeki tesislerin durumu ve eksiklikleri, spor salonu, mevcut tesislerdeki aydınlatma ve özellikle iki adet sahanın  futbol organizasyonlarına cevap vermediği, yıllardır tahsisi için kapsamlı dosyalar hazırlayarak milletvekilimiz Bayram ÖZÇELİK “in bilgileri dahilinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü. Şeker Fabrikası Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar eski bakanı Prof. Dr. Ayşen GÜRCAN,  zamanın Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ ve en son Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanlığına kapsamlı dosyalar sunulmuş idi.

        Uzun süren bu uğraşlar sonunda çözüm için Ankara’da Burdur Milletvekilimiz  Bayram ÖZÇELİK önderliğinde ve İl başkanlığı ile birlikte ilde oluşturduğumuz  taban birlikleri  heyeti önceki dönem  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK, önceki dönem Maliye bakanı Naci AĞBAL, Türk Şeker A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile yapılan çok olumlu görüşmeler sonucunda, yapılan çizimlere göre futbol sahası ve ek tesisleri için 24500 m2 yer tahsis yapılması için ayrılmıştı, en son İlimizi ziyaret eden Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’ na tahsis konusunda yardımcı olması için, dosya sunuldu. Spor kamuoyunun merakla beklediği konu,  Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğümüze yer aktarılacaktı, bu gerçekleşti mi?  sorusuna:

        Milletvekili Bayram ÖZÇELİK Tesisler, Spor salonu, ilçelerdeki durumlar ve aydınlatmadan sonra Şeker sahası için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile görüşmede fabrika satışı gerçekleşmeyince tahsis işinin  durduğunu belirtti.

        Başkan Nuri YILDIRIM biz bu futbol sahasının tahsisi için yıllar önce çalışmalara başladığımız da özelleştirme söz konusu değildi, özelleştirmeden  dolayı futbol sahası istenmedi , Türk Şeker Genel Müdürlüğü’ne heyet olarak gittiğimizde, Genel Müdür heyetimizden bilgi alarak “zaten burası futbol sahası imiş elbette biz burayı sporun hizmetine vereceğiz” demiştir.

        Şimdiye kadar Milli Eğitim Müdürlüğü, İş-Kur İl Müdürlüğü  Spor salonu için arazi tahsisleri yapıldı. Fabrika idaresi ve Şeker yönetimi de sahanın tahsisine çok olumlu bakmasına rağmen, tahsisin gerçekleşmemesi spor kamuoyun da şok etkisi yapmıştır.

         Burdur’un bir şansızlığı da, kamu arazisi bulunmamasıdır, Afyon İl merkezinde 26, Antalya İl merkezinde 24, Denizli İl merkezinde 8, Isparta İl merkezinde 5, Futbol sahası varken Isparta iline 3 saha daha yapılıyor. Burdur il merkezimizde sadece 2 sahamız var, yıllık faaliyetlerimize yetmiyor. Yirmi beş yıldır bir tek saha bile yapamadık, 3 üncü  bir saha bizim potansiyelimizi uzun yıllar yeteceğini düşünmekteyiz, böylelikle bütün kategorileri  istenilen tarihte bitilip Türkiye Şampiyonalarına ve grup müsabakalarına ev sahipliği imkanı bulacağız.

       Son gelişmelerde Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bir yazıyla talepte bulundu, Milletvekilimiz Bayram ÖZÇELİK geçen hafta içerisinde konuyu Hazine ve Maliye Bakan yardımcısını makamında ziyaret ederek görüşmüş, tahsis için konunun takibinde olduğu mesajını Federasyonumuz başkanına iletti. Temennimiz bütün kulüplerimiz ve spor kamuoyunun algıları, yakın sürede sonuçlanır diyoruz.

      

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı