2019 – 2020 SEZONU AMATÖR FUTBOL İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR
FUTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ BURDUR ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA
TEŞEKKÜR
Bu haber 14 Ağustos 2020, Cuma 14:05 tarihinde eklendi. 6704 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BÖLGESEL AMATÖR LİG DE 3 TAKIMLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama ile Bölgesel Amatör Liglerde ilimizi 3 takımla temsil etme hakkı verildi.
BÖLGESEL AMATÖR LİG DE 3 TAKIMLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Sporseverlerin uzun süredir merakla beklediği Bölgesel Amatör Ligdeki takımlarımızın durumu ile ilgili açıklama TASKK Genel Başkanımız Ali Düşmez’in önderliğinde, Amatör İşler Kurulu ve Konfederasyonumuzun temsilcileri tarafından yapıldı.

Daha önceden Bal Liginde düşme olayı kaldırılması ile birlikte, ligde kalmayı garantileyen Makü Spor ve Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor'dan sonra bu yıl baraj müsabakası yapılmayarak İlimizde oynanan play off müsabakalarında bitime dört hafta kala 9 puanla birinci sırada bulunan Yeşilova Belediye Spor kulübümüz direkt olarak Bölgesel Amatör Lige alınmıştır.

Profesyonel Ligde takımı bulunmayan 16 il arasında bulunan ilimizden bir takımımızın profosyonel lige alınması ve Play Off grubunda 8 Puanla ikinci sırada bulunan Gölhisar Spor un da Bal ligine alınması konusunda Başkanımız Nuri YILDIRIM tarafından yetkli mercilerle şifai olarak defalarca görüşmeler yapılmış, sonuç olarak Yönetim Kurulu kararı ile talep ve önerimiz TFF ye bildirilmiştir.

Bölgesel Amatör Lig de geçtiğimiz sezonlarda ligi iki sezon şampiyon olarak tamamlayan Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor un bu sezon yaşanan gelişmelerden sonra profesyonel lige çıkamaması,profesyonel lige bir takımımızın alınmayışı ve Gölhisar Spor un Bal Ligine alınmayışı tüm Burdur Kamuoyunda olduğu gibi bizleri de üzmüştür.

Sonuç olarak Bölgesel Amatör Ligde bir takımla temsil etme hakkı bulunan ilimizde 3 takımımızın bulunması farklı bir sevinç kaynağımızdır.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı